Гартування скла та основні поради щодо виконання

29.10.2024

Для точного припасування скла під конкретні прорізи часто потрібне різання. Процес складний, потребує досвіду та використання спеціальних інструментів.

Працювати може тільки людина з певними вміннями, щоб досягти точності обробки, створення якісних країв. Пропонується порізка скла від кваліфікованих фахівців з дотриманням усіх необхідних вимог.

Правила

При проведенні обробки скла необхідно враховувати крихкість матеріалу, можливість появи тріщин і сколів при найменшій неточності. При цьому, чим товстіший лист – тим складніше його різати.

Тому під час проведення робіт дотримуються таких правил:

  1. Для обробки листів товщиною до 6 мм можна використовувати склоріз і вести обробку ручним способом. Для більш товстих варіантів рекомендується застосовувати інструментальні технології та спеціальні пристрої.
  2. Лист прозорого матеріалу обов’язково повинен розміщуватись на плоскій, рівній поверхні, будь-який перекіс призведе до перенапруги окремих ділянок і скло може тріснути.
  3. Ведуть різальну лінію один раз з рівномірним натиском, щоб забезпечити лише єдине поглиблення, яким буде проходити ламання листа.
  4. Для поліпшення процесу сам склоріз і листок в районі різу змочується гасом, уайт-спиртом, щоб забезпечити зв’язування дрібних частинок, більш плавний і точний рух інструменту. Це також зменшить небезпеку виникнення сколів.
  5. Процес проводять тільки на повністю чистому аркуші матеріалу, щоб уникнути негативної дії дрібних механічних частинок.

Свої послуги з обробки може запропонувати склад скла, де процес здійснюється досвідченими майстрами.

Поради

Одним із важливих заходів щодо посилення міцності прозорого матеріалу є гартування скла. Одночасно воно погіршує здатність до розбирання, адже різання за своєю суттю є процесом руйнування. Тому слід врахувати тип скла, його загартованість при виборі інструменту для різання та технології проведення процедури.

При обробці варто точно встановити лінію різу, для чого використовують напрямну у вигляді дерев’яної планки. Також використовують папір з нанесеною прямою лінією, поверх нього кладуть скло ділянкою, якою йтиме склоріз.

Для товстого скла можна використовувати свердло, де обробка йде за допомогою фрезерування.

Після будь-якого варіанта обробки рекомендується відшліфувати краї, щоб видалити дрібні частинки і знизити гостроту торців.

Похожие статьи
Добавить комментарий

Капча загружается...